В московското кино „Пионер“ е бил прожектиран британския филм „Смъртта на Сталин“, съобщават руските медии, позовавайки се на коментари в социалните мрежи.

Прожекцията е преминала без инциденти и напълно нормално, въпреки огромното медийно напрежение около комедията на Янучи. Допълнителна охрана не се наложило да се вика.

„Няколко пенсионери преди прожекцията са се изказали скептично пред канала „КиноПоиск“ срещу забраната и комисията, като упрекват „експертите“, че не искат да знаят историята на своята страна“, се казва в съобщението.

От излъченото видео след края на прожекцията се вижда, че зрителите са били силно впечатлени. Те не скриват факта, че лентата им е допаднала и не виждат нищо обидно.

Кино „Пионер“ е разпродало билетите за прожекциите до 3 февруари (по две на ден). На 23 януари министерството на културата на Русия се самосезира и забрани разпространението на филма „Смъртта на Сталин“.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"