Звездата на германското кино Тил Швайгер (52) се вбеси във „Фейсбук” на острите мнения, изказвани срещу бежанците. „Щерн” цитира актьора, който работи и като продуцент, режисьор и сценарист, да ругае събеседниците си.

„Драйфа ми се от вас! Наистина! Разкарайте се от стената ми, лишени от съчувствие гадове! Става ми лошо от вас!”, избухва Швайгер.

Поводът е предходна негова молба към жителите на Хамбург да се включат в дарителска акция на вестник "Hamburger Abendblatts". Изданието моли да се даряват дрехи и вещи от първа необходимост за бежанците, настанени в града.

Швайгер публикува съобщението на стената си във „Фейсбук” и приканва всички да се включат. Така си навлича остра критика от противниците на това Германия да приема бежанци. За минути се струпват над 1000 коментара, голяма част от които са негативни по повод на дарителската акция.

„Ако искаш мъжете да са добри с теб, трябва да се държиш отвратително с тях; отнасяш ли се както трябва, те ще те накарат да си платиш за това.” 

Съмърсет Моъм, английски писател, роден на 25 януари преди 151 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...