НИКОЛАЙ СЛАТИНСКИ, nslatinski.org

Как изобщо е възможно да съществуват такива хора, които могат да напишат с фанатизъм и омраза за многобройните жертви и разрушения в Украйна, за колосалната и разтърсваща трагедия в Мариупол: Украинците избиват собствения си народ, плисю какви ли не още гадости и подлости!?

Как изобщо е възможно такива изчадия да се родят и да избуят като отровни плевели със своята страшна ограниченост и примитивност!?

Как изобщо е възможно човек да няма поне грам мозък, грам разум, грам достойнство, грам съвест, за да напише нещо такова!?

Как изобщо е възможно с подобни същества да обитаваме една и съща страна, да дишаме един и същи въздух, да вървим по едни и същи улици, да се кълнем в една и съща България?

Не, българските путинофили не са нормални хора. Питам се - изобщо хора ли са те?

Специално за церберите и цензорите, които отговарят за Фейсбук в България - това не е език, който, виждате ли, нарушавал вашите псевдонорми и двойни стандарти, лицемерни ограничания и прогнили от притворност изисквания!

Не, това е отчаяние, че се налага да живея заедно с тези путинофили на една територия!

Не, това е огорчение, че може двукраки творения да паднат толкова ниско и низко!

Не, това е ожесточение, че подобни гадости и цинизми, хули и клевети могат да се разпространяват абсолютно безнаказано!

Не, това е омерзение, че тези дребни душици не ги трогват нещастията и страданията в Украйна на бебетата и децата, бременните и болните, инвалидите и старите хора, цивилното население и бежанците!

„Казват, че блус певците винаги плачат в халба с бира. Но знаете ли какво? Аз не пия.“

Би Би Кинг, американски китарист, роден на 16 септември преди 99 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Това най-опасно изкуство – науката

 

 

„Кога престанахме да разбираме света“ и е, и не е обичайна книга. Тя е от тези романи, които можем да определим като факшън

За градинаря, смъртта и непосредствения писателски талант

 

Новият роман на Георги Господинов „Градинарят и смъртта“ е обран, стегнат, лапидарен и целеустремен в добрия смисъл на думата

„Софийски музикални седмици“ - ценно музикално-историческо изследване

 

Книгата на Диана Данова-Дамянова ще бъде ценен източник на точна информация не само за изследователите, но и за всеки интересуващ се от явленията в историята и съвремието на музикалната ни култура.