Министерството на образованието и науката (МОН) се отказа да скъсява лятната ваканция и няма да предлага учебната година да започва на 1 септември, съобщи просветният министър Красимир Вълчев. Той посочи, че ще се съобрази с аргументи като високите температури и липсата на климатизация в училищата.

"Отказът от скъсяване на лятната ваканция вероятно ще бъде за сметка на трите дни между 2 и 5 януари. Няма да я има двуседмичната зимна ваканция", посочи той.

Министерството предизвика силно възмущение в обществото с несъстоятелните си аргументи да кара учениците и учителите да стоят в жегата в училище. Учебната година и без друго вече беше удължена и първи клас например вече не завършва на 24 май, а през юни, прогимназията също е удължена. 

МОН срещна най-много възражения от страна на учителите, които коментираха в различни медии, че механичното съкращаване на лятната ваканция няма да реши нито един от тежките проблеми на българското образование: претъпканите паралелки, неравномерното финансиране, остарелия учебен материал, нездравословната среда, обездвижването на учениците, тежкото натоварване на най-малките ученици, затрупването на учителите с бюрокращина и липса на свобода. 

Министерството на образованието и науката ще приеме предложението учебната година да не навлиза в юли месец, т.е. след 30 юни, каза просветният министър. 

 

 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Жените се отнасят с пренебрежение към онези, които ги обичат и обичат тези, които ги пренебрегват.”

Мигел де Сервантес, испански писател, роден на 29 септември преди 476 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

"Камъчета под езика" - рядка и дълбока книга

 

Написаното от Марин Георгиев е амалгама от автобиография, история, литература и конюнктура, строги и точни наблюдения на писатели и поети, на характерите и поведението им, както и превъплъщенията им и преди, и сега

Прометей, герой и жертва

 

Без съмнение „Опенхаймер“ ще бъде един от най-добрите филми в историята на киното. Невероятна операторска работа, изключителна актьорска игра и впечатляващи саундтраци.

Не губете време...

Нагоре по стълбата, която води надолу

 

 „Астероид Сити“ на Уес Андерсън  - ЗАЩО?