segabg.com

Форум под егидата на българското европредседателството в София събра критични коментари, след като лидери на европейската младеж се оплакаха от организацията на мероприятието. 

„Европейска младежка конференция под патронажа на българското европредседателство остави горчив вкус", написа Euroactiv и разказва за оценката на участници в конференцията, които останали недоволни от организационни недоразумения, безплатния алкохол и танцьорки в бара на партито след конференцията.

Лидерът на Европейския младежки форум Луис Алварадо се оплака от задължението гостите да платят за самолетните билети, а след края на събитието да им възстановят парите. По думите му това се случвало за първи път. 

Призив за повече бебета

Младежите не харесали и речите на гостите, поканени от министерството на младежта и спорта, което отговаря и за провеждането на конференцията. Причината е, че били „много политически“. 

Луис Алвадаро споделил, че колегите му не одоборили изказването на премиера Бойко Борисов, който призовал младите да раждат повече деца. Младежите били крайно фрустрирани от изказването на българския премиер, който дори дал за пример германски министър - баща на седем деца.

"Лесно му е да го каже, като не е част от първото поколение, което ще живее по-зле от своите родители", казва Алварадо пред Euroactiv, цитиран от „Офнюз“.

Защо танцуват само жени?

Участниците в младежката конференция в София останали разочаровани и от партито след официалното мероприятие. На купона в бара имало безплатен алкохол и полуголи танцьорки. 

"Възмутително е, защото на конференцията говорихме за половото равенство", коментира пред „Офнюз“ българският представител на младежката организация Райчо Райчев. „Ако има момичета на дансинга, е трябвало да има и момчета или въобще да няма такива неща, смята той.

Освен половото неравенство заради танцуващите момичета, проблемът бил, че на следващата сутрин заради безплатния алкохол конференцията била пред провал, тъй като участниците не били "във форма".

Европейският младежки форум се проведе миналата седмица в София. Подобни инициативи събират младежи от цяла Европа по време на всяко председателство. На срещите се обсъжда бъдещето на младите в Европа и тяхното участие в изграждането на устойчивите младежки политики.

  • ЗВЕЗДЕН ПРАХ

    Джордж Клуни, който не се страхува да остарява

    Той два пъти е избиран за най-сексапилен мъж на планетата. Лицето му е по реклами и билборди в целия свят. Едновременно с това е един от най-успешните актьори в историята и активист, който не се страхува да говори за редица проблеми.

     
  • ПАМЕТ

    Жерар Филип: Мисля, че съм горделив

    Интервю с френския актьор от 1959 г., малко преди да се разболее и да напусне този свят

     
  • НЕЗАБРАВИМАТА

    Невена Коканова, която европеизира българското кино

    Тя се наложи на екрана не само с грациозната си красота, но и с щедрия си талант, с който изгради първоначално образите на млади девойки с чисти чувства и естествено поведение 

     
  • КЛАСИКА

    30-те най-добри книги според французите

    Класацията е на френския вестник “Le Monde” от 2013 г. Литературни експерти са селектирали 200 заглавия, а списъкът с първите сто е формиран след избор на десетки хиляди читатели. Представяме ви първите 30.

     

„Ако искате най-добрите филми да получават „Оскар“, трябва да има 10-годишна пауза между церемониите.“

Мат Деймън, американски актьор, роден на 8 октомври преди 54 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Аз съм виновен“

 

Книгата на Михаил Зигар „Война и наказание“ е анализ на отношенията между Русия и Украйна през последните три века и през последните три десетилетия.

Акустика за изгубената родина

 

В „Изгнание и музика“ Етиен Барилие отговаря на въпроса, как изгнанието въздейства върху творчеството на композиторите, преминали през това изпитание.

Между два свята: една българска тийнейджърка в Мюнхен

 

Какво е да растеш в Германия като дете на български мигранти? Да живееш в непрестижен квартал, но да учиш в елитна гимназия в центъра на Мюнхен? Живот между два свята: темата в дебютния роман на немски на Анна Димитрова.