Всеки, който мине през столичния площад "Гарибалди", залепва за оградената заради предстоящо демонтиране "водна стена", видя репортер на skif.bg. 

Млади и стари се тълпят да видят и снимат т.нар. надгробна плоча на ГЕРБ, която от няколко дни е хит на подигравките в социалните мрежи. Гробищното творение, което изникна на площада, удиви дори кмета Йорданка Фандъкова и тя нареди премахването му. Не е ясно обаче кой ще компенсира данъкоплатците, след като техни 25 хил. лв. са изхарчени за архитектурното недоразумение. 

Интерес проявяват и чужденците, които търсят градска тоалетна.

И друго е убягнало на Фандъкова, а уж е бивша учителка по руски, тоест филолог: Паметната плоча, която очевидно с нейно позволение напомня за учителската стачка през 2007 г., е с грешка - липсва запетайка. Това минава всякакви граници, тъй като плочата е поръчана от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".

Сега вече става съвсем ясно защо нивото на образованието в България пада така драстично. Как пък не се намери образован в синдиката, за да поръча и липсващата запетайка?

 

"Политиката на граф Игнатиева биде победена от българския национализъм. Преговорите за помирение с Патриаршията, тъй енергично ръководени от него, останаха безплодни."

Симеон Радев, писател, дипломат, историк, революционер и публицист, роден преди 146 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...