Автомобилът на скулптора проф. Велислав Минеков - един от най-острите критици на управлението на ГЕРБ, е подпалена в сряда вечерта. За това съобщи Минеков във "Фейсбук" и пусна снимка на огромните пламъци. 

Палежът е станал в столичния кв. "Изток", на ул. "Юрий Гагарин". Според СДВР и ранен пост във "Фейсбук" на съпругата на Минеков - актрисата Ана Вълчанова, подпалена е съседна кола, а от нея е пламнала и тази на Минеков. 

"Иначе аз дори не съм уплашен. Това се очакваше, не съм изненадан. Но се питам колко още може да вони и гори кочината, в която по принуда живеем, а площадите са пусти, вместо да се тресат от протести. А поводи за такива имаме всеки божи ден“, коментира професорът пред "Офнюз". „А извършителят ще бъде неизвестен“, увери той.

Минеков се е опитал да влезе в горящата кола, за да я изтика по-далече от кооперациите и другите коли, но не успял. Същия ден бил минал технически преглед и заредил догоре и бензин, и газ. Експлозията по чудо не е причинила щети на други сгради и автомобили.

“Стъклата бяха строшени и очевидно вътре беше излят бензин. И така, както си гореше, влязох вътре, за да отдалеча колата от блока и другите съседни сгради - можеше да стане бедствие. През деня минах технически преглед и заредих и двата резервоара до горе, можеше да стане страшно”, разказа още той. 

Семейството на скулптора е в шок.

Велислав Минеков е изнестен с острите си последователни критики срещу правителството, цялото управление на Бойко Борисов и главния прокурор Сотир Цацаров.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Жената е твоята сянка; когато я следваш, тя бяга от теб; когато я напуснеш, тя тича след теб.“

Алфред дьо Мюсе, френски поет и драматург, роден на 11 декември преди 213 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.