Двуетажна старинна къща е в центъра на Арбанаси, строена около 1811 година от търговците братя Чамурови, се продава на търг от Националната агенция за приходите. 

Националният паметник на културата е в имот от два декара. Някога това е била една от емблематичните арбанашки къщи, а днес е изоставена и напълно разбита, без ток и вода, информира БНР.

Преди десетина години наследниците я продават на производителка на колбаси. Тя обаче дължи данъци. Затова имотът ще бъде продаден на таен търг с начална цена от близо 136 хиляди лева.

Това е втори опит на данъчните да продадат къщата и терена около нея. Търгът ще се проведе на 12 февруари, като наддаването ще започне от 135 652 лв.

 Новият собственик ще трябва да възстанови имота в първоначалния му вид след съгласуване с Министерството на културата.

 

  • АПЛОДИСМЕНТИ

    "Тя беше на много голяма висота..."

    Отзиви на международната оперна критика за дебютната за Соня Йончева роля на Лиза от "Дама Пика" на сцената на Метрополитън опера в Ню Йорк.

„Един покварен ум никога не може да разбере думите по нормален начин.”

Джовани Бокачо, роден на 16 юни преди 712 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Сценарии за бъдещето

Сборникът „Червеният кръст на сцената“ съдържа драматургия и театрална есеистика на Цвета Софрониева, създадени между 1988 и 2024 г. Тя разглежда възможностите на културата да бъде „спешна помощ във време на промяна на отношението на човечеството към самото себе си“.

Тя танцува това лято

 

Заснет в Унгария „само“ за 90 милиона долара , „Балерина“ се очертава да е летен хит и да допринесе за поддържане интереса към легендарния свят на Джон Уик.

Българската дилема: между вера и далавера

 

Да рецензираш Александър Кьосев е – казано на корпоративен език – „истинско предизвикателство“. Но и опасна работа, защото ако я вършиш „необмислена или недомислена“, само ще се регистрираш като позорен участник...