Атентатите в Париж промениха Европа. Брилянтният физик и автор на няколко книги Стивън Хокинг коментира ситуацията съвсем ясно и открито, съобщи Фокус; Той предупреждава, че би било голяма грешка на агресията да се отвърне с агресия.

„Днес ние се развиваме много по-бързо от някога. Знанието ни се увеличава неимоверно и с това и нашите технологии.  Но като хора ние все още имаме инстинктите и импулсите за агресия на пещерните човеци.” Политическите цели, които сега се постигат с оръжие, трябва да бъдат заменени от съчувствие, казва ученият.

СТИВЪН ХОКИНГ е смятан за един от най-великите учени от Алберт Айнщайн насам. Работи главно в сферата на космологията и квантовата механика. На 21-годишна възраст е диагностициран с амиотрофична латерална склероза. Впоследствие болестта не само го обездвижва, но и го прави неспособен да говори. В наши дни той използва специален генератор на речта, който се контролира от лицевите му мускули. Въпреки това обаче, той отдавна е надхвърлил и най-оптимистичните очаквания за продължителността на неговия живот. Нещо повече – Хокинг продължава да твори и да достига до нови висоти в науката. Много негови книги са публикувани на български, сред които „Върху раменете на гиганти: Великите постижения на физиката и астрономията”, „Кратка история на времето”, „Теорията на всичко” и др.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Ако хората започнат да спорят, значи си направил добър филм.“

Анджелина Джоли, американска актриса, родена на 4 юни преди 48 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"