Интелектуалци коментираха във "Фейсбук" сделката на премиера Бойко Борисов с авторитарния режим на Реджеп Ердоган. Ето няколко мнения:

 

Христо Комарницки, карикатурист:

Управниците на България преминаха тънката червена линия и направиха видимо това, което иначе с всички средства се опитват да прикрият - Територията не принадлежи към европейското пространство.

Къде сте, демократи, реформатори???! Днес Вашето правителство ей така предаде един човек, потърсил политическо убежище в България, без съд , без присъда, в името на съмнителни политически сметки и интереси. С ясното съзнание какво го очаква оттатък.

Как се връзва това с вашите ДЕМОКРАТИЧНИ ЦЕННОСТИ?

 

Велислав Минеков, скулптор: 

Б. Борисов е изключително опасен за нашата национална сигурност и евроатлантическа интеграция. Управлението на този маниакален и малограмотен тип ни води към катастрофа !

Оставка, веднага!

 

Ивайло Дичев, културолог:

Дали разбрахме как истеризирането на страхове от бежанци и преврати се инструментализира от властта? Например за отнемане на човешки права и правене на реалполитика?

Когато поставяхме този въпрос теоретически никой не обръщаше внимание. Но това е една вечна тема: политическата власт се легитимира като ни плаши с реални и въображаеми врагове. Страхът ни е форма на покорство.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"