Американският писател Стивън Кинг, известен с хорър романите си, обясни защо хората започват да четат истории на ужасите по-често по време на карантината. Това той направи в предаването „The Late Show” със Стивън Колбърт, излъчено в YouTube.

Според него в трудни времена хората винаги са запалени по зловещи истории. 

„Когато се потопите в „If it bleeds“, „Играта на Джералд“, или какъвто и да е друг материал, ситуацията там е много по-лоша, отколкото когато сте между четири стени без тоалетна хартия“, казва Кинг.

След като четат подобни произведения, читателите започват да спят по-спокойно, сигурен е писателят. Ужасите ги разсейвали защото героите на романите се справят много по-зле, отколкото сами те.

По-рано Стивън Кинг каза, че на фона на коронавирусната епидемия хората се чувстват като в роман на ужасите. В същото време той добави, че се опитва да не сравнява COVID19 със „супер грипа“, описан в неговия постапокалиптичен роман от 1978 г. „Сблъсък“.

„If it bleeds“ е новият роман на Стивън Кинг, който излезе в края на април тази година. „Играта на Джералд“ е публикуван през 1992 г. и е преведен на български.

 

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Аз свикнах да изразявам всичко, което ме вълнува с помощта на музиката и се старая да сдържам чувствата си – не обичам мелодрамите и превземките.“

Йехуди Менухин, американски цигулар и диригент, роден на 22 април преди 109 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.