Новият роман на Робърт Галбрейт /Дж. К. Роулинг „В служба на злото” ще излезе на български на 14 март, съобщи издателство „Колибри”. 

Серията с главни герои детектив Страйк и неговата изобретателна асистентка Робин Елакот беше приветствана както от широката публика, така и от критиката. След „Зовът на кукувицата” и „Копринената буба” „В служба на злото” е третата книга на Робърт Галбрейт, която ще излезе на българския книжен пазар.Тя беше публикувана за първи път на английски през август 2015 г. от "Sphere", съответно от "Mulholland Books" (Little, Brown Book Group) в САЩ.

„Робин получава мистериозна пратка и с ужас установява, че вътре има отрязан крак на жена. Шефът й, частен детектив Корморан Страйк, не е толкова втрещен, но е не по-малко обезпокоен от нея. Четирима души от миналото му биха могли да сторят това - и Страйк е наясно, че всеки от тях е способен на системна и неописуема жестокост”, се казва в анотацията на „Колибри”.

Първите два романа от поредицата, подписана от Робърт Галбрейт – „Зовът на кукувицата” и „Копринената буба”, са първокласни международни бестселъри. Очаква се „В служба на злото” да постигне същия изключителен успех.

„Ако искаш мъжете да са добри с теб, трябва да се държиш отвратително с тях; отнасяш ли се както трябва, те ще те накарат да си платиш за това.” 

Съмърсет Моъм, английски писател, роден на 25 януари преди 151 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...