Световноизвестният оперен певец Пласидо Доминго получи ново обвинение в сексуален тормоз, съобщи сайта freemalaysiatoday.com. Преди три години той беше принуден да се извини за посегателствата и това му се отрази на калиерата, най-вече в САЩ.

Обвиненията този път са отправени от испанска певеца, чиято самоличност не се разкрива. По време на предаване на телевизионния канал La Sexta в неделя тя е била показана на екран като тъмен силует. Според предполагаемата жертва единият от тримата тенори, а именно Пласидо Доминго, веднъж се опитал да я целуне, а при друг случай поискал от нея разрешение да пъхне ръцете си в задните джобове на панталоните й. 

Ето част от разказа й:

„Едно от първите неща, които ти казват, е да не се качваш сама в асансьор с Пласидо Доминго. Първият път, когато се почувствах неспокойна, беше на репетиция. Той ми каза пред всички: „Слушай, мога ли да пъхна ръката си в един от тези твои прекрасни джобове. Аз носех панталони с бродиран заден джоб. Стомахът ми се сви, защото си помислих какво да отговоря на Доминго, за да продължим нормално. Ако му кажа „не“, щеше да има последствия, а ако кажа „да“ – дори не исках да си помисля за това. Той е Доминго. Той е недосегаем“.

Жената твърди, че именно затова не е докладвала за тези инциденти от началото на този век на своите ръководители или на властите. Засега няма повдигнато криминално обвинение. 

В разследване на Американската гилдия на музикалните артисти (AGMA) от 2020 г. над 20 жени – певици, танцьорки, вокални педагози и обслужващ персонал зад кулисите, разказаха, че са били свидетелки или жертви на неподходящо поведение от страна на Доминго в продължение на повече от три десетилетия. По думите им, известният тенор се е опитвал да ги целува или да ги докосва по непозволен начин, канил ги е на срещи, звънял им е по телефона нощем и т.н. Те смятат, че отказите им от контакт с Доминго е повлиял негативно на кариерите им. Неговият прес-секретар нарече признанията им опит да се очерни репутацията на тенора.

По повод обвинята в сексуални посегателства през февруари 2020 г. Доминго заяви:

„През последните няколко месеца доста мислих за твърденията, които различни мои колеги отправят срещу мен. Уважавам това, че тези жени най-накрая се почувстваха достатъчно удобно, за да говорят, и искам да знаят, че искрено съжалявам за болката, която им причиних.

Поемам пълна отговорност за действията си и се промених към по-добро. Сега осъзнавам, че някои жени може би не са могли да изразят честно мнението си заради опасения, че това би повлияло негативно на кариерите им. Макар и никога да не съм имал такива намерения, никой не бива да бъде поставен в положение да се чувства така“.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 186 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...