Всички картинки с образа на Мечо Пух в социалните мрежи биват блокирани от китайските власти, съобщи bbc.com. Причината е, че китайският президент Си Цзинпин, наричан на шега Мечо Пух, се чувствал обиден от сравнението. 

Всякакви коментари в "Туитър" нпаример се трият и под тях се появява надпис "Това съдържание е незаконно". Цензорите в Пекин се опитват така да опазят имиджа на държавния глава заради наближавашия конгрес на китайската комунистическа партия. 

Смешните датират от 2013 г., когато президентът се срещна с американския държавен глава Барак Обама. Двамата бяха сравнени с Пух и Тигър. На следващата година китайският президент и японският премиер Шиндзо Абе бяха изобразени като мечето и магаренцето Йори.

Най-цензурираната снимка е от 2015 г., когато Си Цзинпин беше сниман да приема военен парад и отново беше изобразен като Мечо Пух. 

Смешното е, че всички играчки Мечо Пух се произвеждат именно в Китай.

„Трябва да си дадем сметка, че оставяме нещо след себе си. И това е споменът за нас в децата ни."

Кевин Костнър, американски актьор и режисьор, роден на 18 януари преди 70 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...