Бившият министър на културата Вежди Рашидов е кандидат за академик на Българската академия на науките (БАН), става известно от сайта на институцията, съобщи "Сега". 

Рашидов е член-кореспондент на БАН. Сега кандидатства за висшето звание в категорията "Творци на изкуството и изкуствознание". Ако бъде одобрен, ще получава 200 лв. всеки месец. Когато спре да работи, ще взема основната заплата на депутат. В момента народните представители взимат 3500 лв., пише "Сега".

Рашидов в момента в депутат от ГЕРБ и шеф на комисията по медии и култура в парламента. 

За член-кореспондент кандидатства издателят Иван Гранитски, който беше един от учредителите на гражданското движение, издигнало за втори мандат президента Георги Първанов. 

В „Хуманитарни науки“ е номиниран бившият министър на образованието от квотата на Реформаторския блок във втория кабинет "Борисов" проф. Тодор Танев.   

 

Коментари  

+1 #1 ОГНЯН СТАМБОЛИЕВ 06-09-2018 09:46
РАШИДОВ Е ЕДНА КАРИКАТУРА НА ДЕПУТАТ, МИНИСТЪР, АКАДЕМИК - СРАМ ЗА БЪЛГАРИЯ, РУШИТЕЛ НА БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА, НЕВЕРОЯТНО НАГЛО, АЛЧНО И БЕЗСРАМНО СЪЩЕСТВО. ВЕЖДИ РАШИДОВ АКАДЕМИК - ДОКЪДЕ СТИГНА, НЕЩАСТНАТА НИ БЪЛГАРИЯ?!
Цитиране
  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"