Америкаската актриса Тейтъм О'Нийл обяви в социалната мрежа „Instagram“, че е била сексуално малтретирана в детството си. Поводът за изявлението й е предизвикано от неприемливото за нея поведение на президента на САЩ Доналд Тръмп.

„Това не беше моя вина, когато бях на пет, шест, дванайсет, тринайсет, петнайсет години – всеки път, когато възрастни мъже правеха неща с мен, които не очаквах от тях. Почти никога не се почувствах в безопастност през детските си години, а бях обвинена за всичко, което се е случило“, пише актрисата, известна с това, че е най-младата носителка на наградата „Оскар“.

Тя уточнява, че не си спомня за първия случай на сексуално насилие, когато е била 5-годишна през 1968 г., но останалите случаи са в паметта й. Подробности Тейтъм О'Нийл  не разкрива.  Тя критикува Тръмп, че той отхвърля показанията на Кристин Блейди Форд, която заяви, че преди 36 години е преживяла сексуален тормоз от кандидата на Върховния съд на САЩ Брет Кавану. Президентът се изсмя на факта, че жената не можеше да си спомни подробностите за инцидента, поставяйки под съмнение истинността на обвиненията й.

ТЕЙТЪМ О'НИЙЛ е родена на 5 ноември 1963 г. Нейни родители са актьорите Райън О`Нийл и Джоан Мур. Получава „Оскар“ през 1973 г. за участието си във филма на Питър Богданович „Книжна луна“. Баща й играе в главната роля. Повече от 25 години тя не общувала с него. Едва през 2011 г. те се виждат в реалити шоуто „Ryan and Tatum: The O’Neals“.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"