Америкаската актриса Тейтъм О'Нийл обяви в социалната мрежа „Instagram“, че е била сексуално малтретирана в детството си. Поводът за изявлението й е предизвикано от неприемливото за нея поведение на президента на САЩ Доналд Тръмп.

„Това не беше моя вина, когато бях на пет, шест, дванайсет, тринайсет, петнайсет години – всеки път, когато възрастни мъже правеха неща с мен, които не очаквах от тях. Почти никога не се почувствах в безопастност през детските си години, а бях обвинена за всичко, което се е случило“, пише актрисата, известна с това, че е най-младата носителка на наградата „Оскар“.

Тя уточнява, че не си спомня за първия случай на сексуално насилие, когато е била 5-годишна през 1968 г., но останалите случаи са в паметта й. Подробности Тейтъм О'Нийл  не разкрива.  Тя критикува Тръмп, че той отхвърля показанията на Кристин Блейди Форд, която заяви, че преди 36 години е преживяла сексуален тормоз от кандидата на Върховния съд на САЩ Брет Кавану. Президентът се изсмя на факта, че жената не можеше да си спомни подробностите за инцидента, поставяйки под съмнение истинността на обвиненията й.

ТЕЙТЪМ О'НИЙЛ е родена на 5 ноември 1963 г. Нейни родители са актьорите Райън О`Нийл и Джоан Мур. Получава „Оскар“ през 1973 г. за участието си във филма на Питър Богданович „Книжна луна“. Баща й играе в главната роля. Повече от 25 години тя не общувала с него. Едва през 2011 г. те се виждат в реалити шоуто „Ryan and Tatum: The O’Neals“.

„Хората живеят дълги години в брак, защото го искат, а не, защото вратите са заключени.”

Пол Нюман, американски актьор и режисьор, роден на 26 януари преди 100 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Съседната стая“ - за правото на избор, приятелството и нещата от живота

 

Филмът е елегантно и изтънчено есе за смисъла на живота и за избора на смъртта...

Вслушвания в уроците на мъдростта и времето

В самия край на 2024 г. българската литературно-философска публика беше зарадвана от книгата „Вслушвания“ на Митко Новков, съдържаща дванадесет негови есета...

Писателю, бъди цял!

 

Марин Георгиев отдавна разлайва литературните псета. Причината е в неговия метод, който той никъде не е формулирал, но го приема като нещо дадено и прието, присъщо на душата и морала му. В „Заговорът на мъртвите“ той го обговаря многократно, но никъде не го формулира...