Председателят на парламентарната комисия по култура и бивш министър на културата Вежди Рашидов е оттеглил жалбата си срещу Велислав Минеков, съобщи проследният във "Фейсбук. 

Рашидов съдеше скулптора за клевета заради титлата "Главен Мултак", както и за коментари за хотела на сина му в Алпите. Той искаше 100 хил. лв. обезщетение за официална публична информация, разпространена от всички медии в държавата. 

Ето какво написа Минеков във "Фейсбук":

Сполетя ме нещастие.

Изпитвам нега и томление.

Господин Главен Мултак прекрати внезапно съдебното дело срещу скромната ми личност. Изглежда носителят на титлата е преценил, че това не е обида, а достойна оценка. Изглежда имотният скандал да е допринесъл в събитието. 

Уви, в следващото заседание трябваше да бъде изгледан репортаж (дълго прикриван от БНТ) от награждаването с величавата титла (с автори Рангел Вълчанов и Тодор Колев) и да бъда изслушан относно хотела му в тиролските Алпи, безбройните загадъчни имоти, финансовия му възход и цялата му история в прикритите документи на Държавна сигурност и неговото съпричастие в т.н. „Възродителен процес“.

Твърде тъжно е, че няма журналист описал креацията на една измислена и фалшива биография.

Благодаря на „Бивол“, Атанас Чобанов и на Асен Йорданов /свидетел по делото/ за достойното му поведение и защита.

Благодаря на г-жа Барфончовска /дългогодишен специалист в паметници на културата и достоен служител на НИНКН/, застанала в съда също в моя защита.

Благодаря на "Боец" и съжалявам за насилието, предприето от свинете на "Кой" пред съда.

Благодаря на адвокатите застанали в моя подкрепа и Георги Атанасов.

Благодаря и на вас.

 

  • ДЕБЮТ

    „Вяра на баба Вера“ – книга за всяка баба и внучка

    Симпатичната история е разказана от Вяра Георгиева, която дебютира в жанра. Своя дебют като илюстратор на детска книга прави и художничката Габриела Петкова, която печели първия по рода си конкурс, организиран от издателството.

  • СЛЕДИТЕ ОСТАВАТ

    „Оръжията и човекът“, Анна Каменова и… фактите

    „Който бе чел и който не бе чел пиесата измежду тези синковци, разпространяваше заблудата, че Шоу написал тази пиеса само защото мразел българите… Но никой от тях не бе прочел предговора и не бе забелязал, че Шоу говори с топло чувство за „храбра малка България“, която без да насърчава милитаризма, може да бъде героична.“

„Ние сме за света все още една неизвестна кинотеритория. Тепърва трябва да пробиваме - нямаме унгарския, полския, чешкия или немския опит от миналото.”

Никола Рударов, български актьор и режисьор, роден на 6 декември преди 97 години.

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Въпроси откъм сянката

 

Всеки компромис със съвестта и морала се заплаща – това е внушението на „Светлина и сянка“ на Даниел Келман... 

Алчност и нещастие

„Котка върху горещ ламаринен покрив“ в Театър „София“ е не режисьорски, а актьорски театър. Истински актьорски театър без кълчения, мечкарщини, грубиянщини, а фин, изискан, пестелив. Толкова пестелив, че стига до изящество, до на майсенския порцелан изяществото…

Размисли след гледането на втория „Гладиатор“

 

Филмът е силен, ярък и стойностен. Задължителен за гледане и запазване в личната колекция.