Домът на Олга Токарчук във Вроцлав е бил ограбен през нощта на 25 януари , съобщи радио „Zet”. Полската писателка беше отличена с Нобел за 2018 г. Крадците са проникнали в жилището й, знаейки, че тя е в чужбина. Откраднати са пари в различни валути, като щетите възлизат на 20 хил. злоти (приблизително 10 хил. лева).
"Полицията направи оглед и събра улики. На местопрестъплението работиха криминалисти, които започнаха издирване на заподозрените", съобщи за медиите в Полша Кшищоф Марцян от полицията във Вроцлав.
На 10 октомври Шведската академия обяви носителите на Нобеловата награда за литература за 2018 и 2019 година. Олга Токарчук стана световноизвестна с научнофантастичния роман „Бегуни”, излязъл през 2007 г. През 2018 г. същият роман беше отличен и с „Букър”.