Британската рок група „Ролинг Стоунс” настоява Доналд Тръмп да не използва музиката им в предизборната си кампанията си, съобщи eveningexpress.co.uk. 

Организацията за защита на авторски права BMI разпространи изявление, в което се акцентира, че неправомерното използване на песните на групата от екипа на  Тръмп, е нарушение на лицензионното споразумение. Ако въпреки това се случи, ще се стигне до съдебен процес.

По време на президентската си кампания през 2016 г. Тръмп многократно използва известните „Ролинг Стоунс”, като например You Can't Always Always Get What You Want, Sympathy for the Devil, Brown Sugar и Start Me Up, по време на митингите на Републиканската партия.

Британският музикант Елтън Джон, певицата Адел и вокалистът на американската рок група „Аеросмит” Стивън Тайлър също отправиха към Тръмп подобни искания да не се ползват техни хитове в предизборната му кампания.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Целувала съм се с Орландо Блум, била съм до Джони Деп и Джефри Ръш. Беше удивително!”

Кийра Найтли, британска актриса, родена на 26 март преди 40 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...