Софийската опера пусна билети за още две представления на "Копелия" след спектакъла на 14 март. Диригент и на двете ще е Борис Спасов.

Първото представление ще е на 26 април, събота, от 16 ч. В главните роли отново ще са Боряна Петрова, Никола Хаджитанев и Росен Канев като Копелиус.

Втората постановка е планирана за 29 април, сряда, от 19 ч в изпълнение на японската балерина Ерина Нишитама, която отскоро е на работа в балета, Александър Александров и отново Росен Канев.

"Копелия" е балет в две действия по музика на Лео Делиб, либрето на Артур Сент-Леон и Чарлз Нуитир по мотиви от Ернст Теодор Амадеус Хофман.

 

 

„Трябва да си дадем сметка, че оставяме нещо след себе си. И това е споменът за нас в децата ни."

Кевин Костнър, американски актьор и режисьор, роден на 18 януари преди 71 години

Прочетохте ли коледните романи на Антъни Хоровиц?

 

За филолозите четенето на роман на Хоровиц предоставя още едно удоволствие – да разглобяваш творбата и да търсиш скрития механизъм, който я прави толкова добра.

 

„Момчето си отива“ – вечният символ на първата любов

 

SKIF припомня емблематичните игрални филми по сценарии на писателя Георги Мишев.

„Мистър Джоунс“ на Холанд: 100-годишната рецепта на Сталин за геноцид в Украйна

 

Лъсва и образът на охранената журналистическа гилдия на чуждестранните кореспонденти, базирана в Москва.

„Аватар“ №3, или как „Пътят на водата“ става огън и пепел (ревю)

 

"Уверен съм, че третият „Аватар“ няма да потъне и независимо от бюджета си от 400 милиона долара ще бъде касов хит." - коментар на Борислав Гърдев

Подводните течения на Лука Гуаданино

 

„След лова“ на Лука Гуаданино е сред най-неоценените и погрешно разбрани филми през миналата година.

Искри от въглени и неподправен патриотичен плам

     

„Въглени“ - историческа сага от XVII век за страдание, любов и възход