Легендарният цирков актьор Олег Попов е починал, съобщиха руските медии. Новината е разпространена от директора на Големия московски цирк Едгард Запашни. В родината си е известен като Слънчевия клоун, а в Германия, в която живее 25 години – Щастливия Ханс.

В началото на ноември Попов тръгва на турне в Русия. В Ростов на Дон той е представил с успех премиерно шоуто си „Пусть всегда будет солнце!“. Според директора на цирка в града 86-годишният актьор е починал в хотела, намиращ се на 300 метра от манежа, от сърдечна недостатъчност. Властите в Ростов са започнали проверка. Съпругата и дъщерята на Попов настояват той да бъде погребан в Германия. 

„Искам да си отида от цирка честно, без забележки, на добро турне“, казвал често актьор.

ОЛЕГ ПОПОВ е роден на 31 юли 1930. Дебютира като клоун през 1951 г. в Саратовския цирк. Утвърждава се под ръководството на знаменития клоун Карандаш. Създава образа на Слънчевия клоун – вечно бодрия млад човек със сламени коси в широки карирани панталони и каскет на черни и бели квадрати. Народен артист е на СССР от 1969 г. Участвал е в първите гастроли на съветския цирк в Западна Европа. През 1991 г. напуска Русия и се установява в Германия, където получава германско гражданство. Една година преди кончината си гастролира в Русия. 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Когато започне "стани да седна" - чупи стола и не участвай в тази игра.”

Федерико Гарсия Лорка, испански поет, роден на 5 юни преди 125 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"