На поп певицата Мадона, която държа пламенна реч по време на Похода на жените във Вашингтон в събота, й се наложи да се обяснява за силните думи, които употреби срещу Тръмп. Всички световни агенции разпространиха думите й, че когато казала "взривяване на Белия дом", всъщност употребила метафора.

Речта на Мадона беше разкритикувана в социалните медии и заради нея някои телевизии спряха преките си предавания от похода, съобщи БНТ. В YouTube някои потребители я нарекоха "зла". В Twitter поискаха певицата да бъде разследвана за отправяне на терористични заплахи.

Оригиналните й думи на импровизираната сцената в Лос Анджелис към множеството бяха: "Доброто не победи на тези избори, но накрая доброто все пак ще победи. Революцията започва от тук. Готови ли сте да разтърсите света? Добре дошли на революцията на любовта. Много мислех да взривя Белия дом, но знам, че това няма да промени нищо."

"Аз не съм човек на насилието", оправда се певицата в Instagram. "Говорих метафорично и споделих два начина, по които да се погледнат нещата - единият предполагаше надежда, а другият предполагаше чувство на гняв и възмущение, което аз лично усещам."

 

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Артистът е човек, който с цената на самоунижение и излагане на същността си на показ се опитва да каже истината за света.”

Стив Маккуин, американски актьор, роден на 24 март преди 95 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...