Юджийн Чаплин, петото дете на Чарли Чаплин, готви специална изненада за българската публика, съобщават организаторите. Той ще сподели за първи път три неразказани истории с баща си на 10 юни в зала „България“, на 12 юни в Драматичен театър, Пловдив и на 15 юни във Фестивалния комплекс във Варна.

Юджийн Чаплин ще се срещне и с част от публиката след спектаклите в София и Пловдив.

Зрителите, купили по-висок клас билети, ще имат и личен подарък от Чаплин - син, уверяват организаторите.

Юджийн Чаплин дълги години работи в звукозаписното студио в казиното в Монтрьо, където записват свои албуми групи като "Куийн" и "Ролинг Стоунс", участва в записите на Дейвид Боуи.

„Работата със световни музиканти беше сбъдната мечта за мен. Когато бях млад мечтаех не за артистична кариера в киното, а да бъда музикант. Попадайки в звукозаписното студио донякъде успях да усетя тръпката по създаването на музика“, споделя Юджийн Чаплин.

Той си спомня, че като малко момче прекарвал часове в хола на семейната къща във Веве, слушайки как баща му създава музиката за бъдещия си филм.

За разлика от своите братя и сестри, той остава свързан с наследството на своя баща като продуцира документален филм за Чарли Чаплин и по негова идея се реализира концерта -спектакъл Chaplin Pianissimo.

Снимка: Celine Michel

„Създадох Chaplin Pianissimo в знак на благодарност за музиката, която баща ми ни остави, за любовта, която събуди у нас. Този концерт – спектакъл е обяснение в любов към музиката“, споделя Юджийн Чаплин, който пристига в България със световноизвестните пианисти: композитора Жан-Паскал Бентюс и професора от консерваторията De Musique de Paris – Силвен Моризе. 

Те ще се срещнат със студенти и ученици по пиано на проф. Елена Дикова от Националната музикална академия.

Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Министерство на културата. 

Поради големия интерес към Chaplin Pianissimo се пускат допълнителни билети за 10 юни в София на цени от 35 и от 50 лв., и за 12 юни в Пловдив на цени от 20 лв.

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Все още обичам хората, които съм обичала, независимо че ги избягвам, когато ги срещна на улицата.”

Ума Търман, американска актриса, родена на 29 април преди 55 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.