Изложба, посветена на филмите от поредицата „Игрите на глада“, отвори врати в музея „Discovery Times Square“ в Ню Йорк, съобщи „Ройтерс“. Тя обхваща 7 галерии, представящи най-различни вещи, използвани при адаптацията на антиутопичните тийнейджърски романи на Сюзан Колинс, включително екипировка и оръжия, използвани от актьорите. Интерактивни екрани пък пренасят почитателите на серията в света на любимите им герои.

Откриването на изложбата беше посетено от актьорите Дженифър Лорънс, Джош Хътчърсън и Уилоу Шийлдс, които играят във филмите по книгите на Колинс. Лорънс, която е в ролята на главната героиня Катнис Евърдийн, коментира:

„Беше много емоционално. Не го очаквах. Има много неща, които искам запазя за себе си. Мисля, че „Игрите на глада“ има толкова верни фенове, защото те са прочели първо книгите, влюбили са се в героите, а филмите са ги сближили с персонажите още повече.“

Първите 3 филма по трилогията на Сюзан Колинс донесоха приходи от над 2 милиарда долара. Последната прожекция - „Игрите на глада: Сойка-присмехулка 2“, ще излезе през ноември. Изложбата ще продължи до 3 януари, след което ще се премести в Сан Франциско.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Целувала съм се с Орландо Блум, била съм до Джони Деп и Джефри Ръш. Беше удивително!”

Кийра Найтли, британска актриса, родена на 26 март преди 40 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...