Китайската филхармония. Ще изнесе за първи път концерт в София на 15 януари  в зала „България”.

Под диригентството на нейния ръководител маестро Хуан Йи ще прозвучат Румънски народни танци от Бела Барток, Концерт за пиано №1 в до мажор, оп. 15 от Лудвиг ван Бетовен, Половецки танци от операта "Княз Игор" на Бородин, както и Чоукуншан : Концерт за бамбукова флейта и оркестър №2 " Тъгата, трогната от празните планини" на китайския композитор Гуо Вендзин. Солисти в концерта са известният китайски изпълнител на флейта Вей Шидзюн и младата пианистка Серена Уан.

Китайската филхармония е основана в Пекин през 2000 г. Само за 19 години тя постига удивителен скок и печели внимание както в Китай, така и в чужбина. През 2005 г. е първото световно турне на оркестъра, преминало при невъобразим успех. В последното им турне за първи път са включени Румъния, Словения и България.

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"