ПОЛИНА ПАУНОВА, „Фейсбук“

Нещо съм чувствителна напоследък на тема журналистика и как човек живее нормално с дохода от нея. Та...

Тази вечер бе поставен един основен въпрос за журналистиката у нас. За какво се взема висока/адекватна заплата в тоя бранш. За да питаш, или за да не питаш.

Жанрът "Питай премиера" очевидно е изобретен като "извинение" от страна на журналистите, че ще питат. А те и това не правят. Но както и да е - за 30 минути имаше два въпроса: единият за собствеността на Юлен, а другият за корупцията. И двата въпроса бяха зададени от "зрители". Водещият изглежда, че не събра смелост да ги зададе от свое име, с необходимите уточнения, които да ги направят ясни за зрителите.

Нямаше въпрос за законите Пеевски. Нямаше въпрос за връзките ПИБ/медии - очевидно и зимен туризъм. Нямаше въпрос за прокуратурата и разследванията (в смисъла на корупцията). Нямаше въпрос за БНТ. Нямаше въпрос за Валери Симеонов. Айде за Симеонов имаше. Ама питането ще "ще му поискате ли оставката" не е питане, всъщност.

И всичко това заради една вметка на Борисов за заплатата на Хекимян.

Журналистите работят това. Да питат. И категорично не е лошо да получават адекватни пари за това. Даже е наложително. Защото те (ние) от това живеем. Казвам го със самочувствието на човек тръгнал си от медията на Пеевски, където вземаше доста висока заплата. И избрал друга, никак не конкурентна. Казвам го като човек, който работеше доскоро на три места. А вече на две. А работи на две заради пазаруването на медии. И на журналисти.

А това се случва именно заради незададените въпроси.

Така че - скъпи колеги, заслужете си високите заплати. ПИТАЙТЕ, МАМА МУ СТАРА.

Когато питате сте защитени. Няма как всички да бъдат пратени в лайфстайла. Защото, когато питате ще застанем зад вас. И все ще измислим нещо.

Когато питате и ви уволнят ще стане ясно, че високата заплата е легален подкуп за мълчание. Тогава някак би имало надежда.

Сега такава няма. Има статуси във фейсбук.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Няма фиксиран или постоянен авторитет, а непрекъснат обмен на взаимна, временна, и преди всичко доброволна власт и подчинение“.

Михаил Бакунин, руски мислител и революционер, роден на 30 май преди 209 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"