Кевин Костнър потвърди, че покойната принцеса на Уелс Даяна е трябвало да се снима заедно с него в продължение на хитовия филм от 1992 г "Бодигард", в който той играе бивш агент, нает да охранява поп звезда, изпълнявана от също покойната Уитни Хюстън, съобщи “Дневник”, цитирайки "Гардиън".

В интервю за People TV Костнър разказва че той, Даяна и продуцентите нямали търпение да започнат да работят по проекта.

"Студиото хареса идеята за създаването на "Бодигард 2", казва актьорът и допълва, че планът е бил Даяна да поеме подобна на Хюстън роля. "Никой всъщност не знаеше за това за около година."

През 2012 г. Костнър за първи път говори открито за проекта, като обясни, че според сюжета той е трябвало да играе охранител на Даяна, който да я пази от преследвачи и папараци преди връзката им да стане романтична. Тогава той разкри, че първият сценарий по проекта пристигнал на бюрото му ден преди Даяна да бъде убита в автомобилна катастрофа на 31 август 1997 г..

Костнър разказва още, че с Даяна обсъждали филма и особено вероятността в него да има интимни сцени.

Американският актьор споделя, че споменът му е колко мила е била тя по телефона и го попитала по деликатен начин дали ще се наложи да имат сцени с целувки например. Според него тя била малко притеснена от това, защото животът й винаги е бил строго съблюдаван, но той я уверил, че дори да се наложи, могат да заснемат такива сцени по много приличен начин.

64-годишният Костнър споделя още, че връзката с Даяна е направила херцогинята на Йорк Сара Фъргюсън, която е подкрепяла идеята за проекта.

Филмът "Бодигард" бе хит в боксофиса с приходи от 411 млн. долара, с което се нареди на второ място в класацията за най-доходоносни филми за 1992 г. Саундтракът му пък все още държи първото място като бестселър в жанра с продажби от 45 млн. копия.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„Трябва ли литературата да следва актуалните събития? Уверен съм, че тя е такова средство за масова информация, което никога не е в състояние да бъде в крак със случващото се.“

Зигфрид Ленц, германски писател и драматург, роден на 17 март преди 99 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...

 

 

В традициите на френската кинокласика: „Анора“ като вариация на „Богат, беден“ 

 

Лентата е отличена със „Златна палма“ в Кан, има едно отличие на БАФТА  - за кастинг и  „Оскар"-и - за най-добър филм, режисура, сценарий и монтаж. 

"Любомир Пипков. Писма от Париж": ценна работата на Юлиан Куюмджиев

Тези 153 писма са изпълнени с ценна, многостранна информация. Споделяните от двайсетинагодишния младеж интимни детайли за извънредно трудния му живот, с недостатъчни средства и без добър френски език...