Марияна Арсенова-Владимирова е класирана на първо място в приключилия конкурс за директор на столичния Държавен музикален и балетен център, както е известна оперетата. Арсенова и в момента е директор и участва в конкурса наравно с останалите кандидати.

На второ място е класирана Татяна Симеонова, съобщи Министерството на културата. За успешно издържали се считат кандидатите, които са събрали не по-малко от 2/3 от максималния брой 660 точки, тоест минимум 440 точки. Арсенова и Симеонова са минали този праг, но Арсенова е класирана първа. Тя е в ръководството на театъра от 2010 г. След обединението на Държавния музикален театър „Стефан Македонски” и балет „Арабеск” до октомври 2013 г. е заместник-директор и артистичен директор. След това стана титуляр. 

Арсенова има изключително интересна биография - тя е завършила първо акушерство, а след това се е ориентирала към пеенето, като през 1997 г. с конкурс става солистка на музикалния театър. 

Преди месец в интервю за "Труд" директорката обяви, че се е справила с дълговете на театъра, който преди година беше заплашен от министерството, че ще бъде превърнат в "открита сцена", тоест без собствени актьори. 

 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Когато започне "стани да седна" - чупи стола и не участвай в тази игра.”

Федерико Гарсия Лорка, испански поет, роден на 5 юни преди 125 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"