КРЕМЕНА НИКОЛОВА – ФЛОР, ПР Софийска филхармония

Софийската публика има все по-голямата привилегия да се среща с виртуози, чийто дом са най-престижните световни сцени, а зала „България“ упорито затвърждава мястото си в списъка на предпочитаните дестинации на топ артистите в класическата музика. Магнетична и   напълно раздаваща се, Соня Йончева направи поредния подарък на родните меломани на 15 ноември. Концертът ѝ със Софийската филхармония затвърждава усещането, че столицата ни  е в центъра на световната културна карта.

Соня Йончева излезе пред родната публика само месец след раждането на дъщеря си София. Тя пристигна в София след два изключително успешни концерта в Хамбург и Москва с Пучиниева програма, към която очевидно има афинитет. Още в първите минути певицата показа, защо е определяна като една от най-харизматичните световни прими на оперния небосклон. Изключителната ѝ артистичност допълваше красивия и мощен глас на дивата и заедно с огромната енергия, която тя предаде на публиката, превърнаха концерта в истински спектакъл – наслада за сетивата.

На младия тенор Михаил Михайлов се падна отговорността да партнира на Соня Йончева и той се справи отлично с нелеката си задача, стоейки достойно до нея и в музикално, и в артистично отношение.

Водена от маестро Найден Тодоров Софийската филхармония беше повече от равностоен партньор и на оперната дива.  Оркестърът, който показва невероятно израстване в последните години, впечатли с красивия си звук и стилния прочит на нелеките партитури.

Бравурните аплаузи искрено развълнуваха звездата, която благодари на българската публика с 3 биса, а след концерта повече от 2 часа раздаваше автографи с широка усмивка и внимание към всеки един от стотиците почитатели, наредили се на дълга опашка за снимка с нея. Силно развълнувана, тя заяви, че не обича думата „довиждане“, а предпочита да каже „до нови срещи“. Зад кулисите обеща на оркестъра, че тази среща ще бъде съвсем скоро.

 

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„В приятелството може да се избира толкова малко, колкото и в любовта.”

Паул фон Хайзе, германски писател, роден на 15 март преди 195 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...

 

 

В традициите на френската кинокласика: „Анора“ като вариация на „Богат, беден“ 

 

Лентата е отличена със „Златна палма“ в Кан, има едно отличие на БАФТА  - за кастинг и  „Оскар"-и - за най-добър филм, режисура, сценарий и монтаж. 

"Любомир Пипков. Писма от Париж": ценна работата на Юлиан Куюмджиев

Тези 153 писма са изпълнени с ценна, многостранна информация. Споделяните от двайсетинагодишния младеж интимни детайли за извънредно трудния му живот, с недостатъчни средства и без добър френски език...