Американската певица Мадона, известна и с активната си гражданска позиция, се появи в нов късометражен филм на фотографите Луиджи и Ианго. Лентата е озаглавена „Нейната история“ и е под мотото „Всички трябва да са феминисти“. Посланието на филма е, че борбата за правата на жените е част от борбата за правата на човека.

В 13-минутната  лента Мадона е начело на женска революция, наречена „революция на любовта“, чиято цел е да се ликвидира мъжката тирания в света. Глас на втори план разказва, че жените вече няма да са толерантни към сегашната ситуация, в която мъжете от цял свят са господстващи. Тяхната доминация представлява опасност не само за слабия пол, но и за цялото население по света. 

„Добре дошла, революция на любовта! Ние отказваме да приемем тиранията на новия век, когато не само жените са в опасност, но и всички хора, които не са съгласни. Когато да бъдеш уникален, означава да бъдеш престъпник“, казва певицата във филма.

Финалът е с цитат на Хилари Клинтън, написан с почерка на Мадона: „Правата на жените са правата на човека.“

Медиите в САЩ отбелязват все по-активната гражданска дейност на Мадона, която беше предизвикана след победата на Тръмп на президентските избори.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Няма фиксиран или постоянен авторитет, а непрекъснат обмен на взаимна, временна, и преди всичко доброволна власт и подчинение“.

Михаил Бакунин, руски мислител и революционер, роден на 30 май преди 209 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"