Ето какво сподели световноизвестната певица Мадона по време на концерта си в Стокхолм, Швеция:

"Беше ми много трудно да стоя на сцената досега, без да забравям какво се случи снощи. Чувствам се разкъсана - как мога да танцувам и да се забавлявам, докато другаде хора оплакват загубата на своите близки? Но това именно е нещото, което онези хора искат да постигнат. Те искат да ни накарат да замлъкнем. Но няма да успеят.

Първоначално възнамерявах да отложа концерта си, но после размислих - защо да им давам тази победа? Местата, на които бяха убити хора, които се забавляваха - танцуваха, пееха, гледаха футбол, бяха отишли на ресторант. Това са свободи, които ние възприемаме като даденост, а не трябва. Това са свободи, които ние заслужаваме. Работим много, заслужаваме да се забавляваме и никой на света няма правото да ни спира да правим това, което обичаме.

Някои хора не разбират цената на човешкия живот. Някои хора извършват чудовищни, ужасяващи и непростими неща на други човешки същества. Но светът, в който живеем, никога няма да се промени, ако не започнем от себе си. Той няма да се промени с избирането на нов президент или със смъртта на още 100 души. Трябва да променим отношението си един към друг, дори за най-елементарни неща. Да се отнасяме към всяко човешко същество с уважение и достойнство.

Единствено любовта ще промени света, но е много трудно да обичаш безусловно, трудно е да обичаш онова, което не разбираш, което е различно от теб. Но трябва да го направим - или това ще продължи вечно."

Източник: dnevnik.bg

 

  • ДЕБЮТ

    „Вяра на баба Вера“ – книга за всяка баба и внучка

    Симпатичната история е разказана от Вяра Георгиева, която дебютира в жанра. Своя дебют като илюстратор на детска книга прави и художничката Габриела Петкова, която печели първия по рода си конкурс, организиран от издателството.

  • СЛЕДИТЕ ОСТАВАТ

    „Оръжията и човекът“, Анна Каменова и… фактите

    „Който бе чел и който не бе чел пиесата измежду тези синковци, разпространяваше заблудата, че Шоу написал тази пиеса само защото мразел българите… Но никой от тях не бе прочел предговора и не бе забелязал, че Шоу говори с топло чувство за „храбра малка България“, която без да насърчава милитаризма, може да бъде героична.“

„Ние сме за света все още една неизвестна кинотеритория. Тепърва трябва да пробиваме - нямаме унгарския, полския, чешкия или немския опит от миналото.”

Никола Рударов, български актьор и режисьор, роден на 6 декември преди 97 години.

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Въпроси откъм сянката

 

Всеки компромис със съвестта и морала се заплаща – това е внушението на „Светлина и сянка“ на Даниел Келман... 

Алчност и нещастие

„Котка върху горещ ламаринен покрив“ в Театър „София“ е не режисьорски, а актьорски театър. Истински актьорски театър без кълчения, мечкарщини, грубиянщини, а фин, изискан, пестелив. Толкова пестелив, че стига до изящество, до на майсенския порцелан изяществото…

Размисли след гледането на втория „Гладиатор“

 

Филмът е силен, ярък и стойностен. Задължителен за гледане и запазване в личната колекция.