След 15-годишна борба с продуцентите на филма „Убий Бил“ Ума Търман е успяла да вземе записа от катастрофата, която претърпява по време на снимките. Записът е публикуван от „Ню Йорк таймс“.

Известната актриса обвини режисьора Куентин Тарантино, че не е пожелал да използва жена каскадьор при заснемането на рискована сцена. Той е настоявал тя да ускори скоростта до 65 километра в час, за да може да й се развее косата в правилната посока.

„Но това се оказа истински гроб на колела. Седалката не беше правилно поставена. Пътят беше пясъчен и изобщо не беше прав“, заявява Търман. 

В резултат на това колата поднася и се удря в дърво. На записа се вижда как Тарантино след катастрофата отива при нея, за да провери състоянието й. Актрисата е откара в болница с много натъртвания.

„Miramax“ дълго време отказваше да предостави  записа от катастрофата на Търман. Тя е получила диска след секс скандала с продуцента Харви Уейнстейн, който е и основател на „Miramax“.

В интервюто на Търман за „Ню Йорк таймс“ тя разказва и как е била изнасилена от актьор, когато е била на 16 години. 

По това врем тя е живеела в Манхатън и започвала кариерата си в киното. През зимата се запознала в клуб с 20-годишен актьор, който я изнасилил след това в дома си.

„Бях крайно послушна. Опитах се да кажа не, плаках, направих всичко, което можех. Когато се прибрах в къщи, помня, как стоях пред огледалото, гледах ръцете си и се обвинявах, че не са в кръв…“ разказва Търман.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"