Филмът "Сейлъм'с Лот" на New Line Cinema, сниман по бестселъра на Стивън Кин, ще има премиера през октомври по Max (стрийминг платформа), съобщиха от Warner Bros Discovery Bulgaria. Сценарист, режисьор и изпълнителен продуцент е Гари Дауберман.

Романът на Кинг "Сейлъм'с Лот" е публикуван през 1975 г. и е втората книга на Краля на ужасите след "Кери". Бил е адаптиран два пъти - първо като телевизионен филм през 1979 г., а след това като минисериал през 2004 г.

В книгата се разказва за писателя Бен Миърс, изигран от Луис Пулман, който се завръща в родния си дом в търсене на вдъхновение за следващия си роман, но открива, че градът е плячка на кръвожаден вампир. Загадъчна смърт покосява мъже, жени и деца, а нощем черни сенки бродят по пустите улици. Бен започва да разбира, че се случва нещо зловещо в родния му град и Лот е под обсада на зли сили, които далеч надхвърлят въображението на писателя. Заедно с малка група съюзници той се надява да удържи злото, което властва в границите на Сейлъм'с Лот.

Във филма  Луис Пулман си партнира с Алфре Уудард (д-р Коди), Макензи Лий (Сюзън Нортън), Бил Камп (Матю Бърк), Спенсър Трийт Кларк (Майк Райърсън), Пилу Асбек (Стрейкър) и Джон Бенджамин Хики (отец Калахан).

"Вълнувам се, че най-накрая проектът излиза и хората ще могат да го видят. Винаги съм бил убеден, че от книгата ще стане страхотен филм. Повечето от проектите ми се развиват през 70-те години. Обичам музиката. Обичам костюмите. Просто обичам настроението им", казва Гари Дауберман пред "Венити феър".

СТИВЪН КИНГ е роден на 21 септември, 1947 г. Известен е най-вече със своите романи на ужаса, които го превръщат в един от най-продаваните писатели на ХХ век. Историите на американския писател обичайно разказват за обикновени хора – семейства от средната класа, деца, писатели – замесени в зловещи и обикновено свръхестествени преживявания. Кинг е познавач на хорър жанра, както проличава в книгата „Танц на ужаса“ („Danse Macabre“), в която описва развитието на литературата и филмите от този жанр.

Освен това Стивън Кинг пише творби, които не съдържат свръхестествени елементи, например новелите „Тялото“ и „Рита Хейуърт и изкуплението Шоушенк“. Екранизациите „Изкуплението Шоушенк“ и „Зеленият път“ са номинирани за "Оскар" в категорията за най-добър филм.

Продажбите на книгите на Кинг са около 300 – 350 милиона копия. Той издава няколко книги под псевдонима Ричард Бакман, както и един разказ („Петата четвъртина“) под псевдонима Джон Суитън.

Кинг получава Националния медал на изкуствата за 2014 г. на церемония в Белия дом на 10 септември 2015 г.

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„У дома в кухнята виси нож от снимките на „Фатално привличане". Най-добрият начин да напомни на обкръжаващите, че не трябва да обиждат жените.“

Глен Клоуз, американска актриса, родена на 19 март преди 78 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...

 

 

В традициите на френската кинокласика: „Анора“ като вариация на „Богат, беден“ 

 

Лентата е отличена със „Златна палма“ в Кан, има едно отличие на БАФТА  - за кастинг и  „Оскар"-и - за най-добър филм, режисура, сценарий и монтаж.