Писателят Стивън Кинг, възмутен от избора на Доналд Тръмп за президент на САЩ, закри „Туитър“ акаунта си, съобщи independent.co.uk.

„Без повече препоръки за книги, без политика или забавни снимки на кучета в близко бъдеще. Изключвам се”, обяви самият Кинг в сряда, след като станаха ясни резултатите от вота на американците.

Преди месец Кинг, който никога не е крил своята неприязън към републиканския кандидат за президент, публикува откъс от най-новата си история на ужасите: „Най-новата ми история на ужасите: Имало едно време един човек на име Доналд Тръмп и той се кандидатира за президент. Някои хора искаха той да спечели”, гласи публикацията в "Туитър".

Стивън Кинг определи изборите в САЩ от 8 ноември като „най-грозните” в историята. 

 

  • АПЛОДИСМЕНТИ

    "Тя беше на много голяма висота..."

    Отзиви на международната оперна критика за дебютната за Соня Йончева роля на Лиза от "Дама Пика" на сцената на Метрополитън опера в Ню Йорк.

„Всички ние имаме два живота. Един, който мечтаем. И друг, който ни води до гроба.“

Фернанду Песоа, португалски поет, роден на 13 юни преди 137 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

Сценарии за бъдещето

Сборникът „Червеният кръст на сцената“ съдържа драматургия и театрална есеистика на Цвета Софрониева, създадени между 1988 и 2024 г. Тя разглежда възможностите на културата да бъде „спешна помощ във време на промяна на отношението на човечеството към самото себе си“.

Тя танцува това лято

 

Заснет в Унгария „само“ за 90 милиона долара , „Балерина“ се очертава да е летен хит и да допринесе за поддържане интереса към легендарния свят на Джон Уик.

Българската дилема: между вера и далавера

 

Да рецензираш Александър Кьосев е – казано на корпоративен език – „истинско предизвикателство“. Но и опасна работа, защото ако я вършиш „необмислена или недомислена“, само ще се регистрираш като позорен участник...