Антологията "Разкази от кръстопътя" – може би най- сериозното запознаване на турската публика със съвременната българска литература за последните години,излиза в Турция.

В нея са включени произведения на Алек Попов, Александър Шпатов, Ангел Игов, Георги Господинов, Деян Енев, Елена Алексиева, Петър Чухов, Весела Ляхова, Владимир Зарев, Захари Карабашлиев. Сред авторите са избрани и Петър Делчев и Калин Терзийски

Книгата ще бъде представена на 17 април. 

Проектът е по инициатива на посолството на България и се осъществява с подкрепата на Министерството на културата на Р България. Очаква се на представянето да присъства министърът на културата Боил Банов.

Мястото на провеждане на събитието е символично избрано прочутият Робърт колеж, който има традиционна връзка с българския интелектуален елит през годините. Модераторът на събитието ще бъде един от популярните журналисти от CNN-Türk, Дениз Байрамоглу, съобщиха организаторите. 

На 18 април авторите ще се срещнат със студенти в университета MEF, един от най-новите университети в Истанбул. Това събитие е част от програмата на Истанбулския международен литературен фестивал, който се провежда в същото време. 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Този, който убива човек, убива разумно същество, което е по подобие на Бог, но този, който унищожава добра книга, убива самия разум.“

Джон Милтън, английски поет и публицист, роден на 9 декември преди 415 години

Анкета

Ще подарите ли книга за Коледа?

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Наполеон“ - филм за възхода и падението на един амбициозен лидер

 

Ридли Скот здравата се е потрудил върху своя епос и заслужава похвала, която ще му е необходима в неговото по-нататъшно творческо развитие

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.