Режисьорът Тео Ушев, номиниран за „Оскар“ за филма „Сляпата Вайша“, коментира във „Фейсбук“ последните събития в страната:

"Я да си го кажа. С "народната любов" стената ми внезапно заприлича на бойно поле. Това, което виждам през тази "пролука" е елементарна липса на толерантност и злобна арогантност. 

Преуспял бизнесмен псува като хамалин на Сточна гара в официално писмо. 

Цяло село, известно с това, че депортира безропотно няколко милиарда евро към джобовете на руските олигарси, гонят бежанци и християнски свещеници. Отново с псувни. 

Журналисти, "дарени" с национален ефир попържват като на селски мач, плюейки вместо люспи от семки, цинизми и омраза. 

Някакви хора "убиват" български учител, заради интелигентни анализи на Българската история. 

Tова не е страната, в която се родих. Там хората не се псуваха и не бяха невъзпитани. Няма никакво значение дали си несъгласен, недоволен или не споделяш нечие мнение... Дали по телевизиите не трябва да започнат уроци "Как да се държим в обществото" и "Първите 7 години", "Как да бъдем добри хора". 

Не, не е бедността основният проблем на тази територия...Тя е функция и резултат. И повод за гордост не се вижда... Не, СЕТА няма да унищожи нито бг генотипа, нито държавата. Войнстващата простащина ще ги унищожи. 

Това са моите първи и последни 20 стотинки по въпроса."

 

Коментари  

+1 #2 Добромир 12-03-2017 15:31
Абе вие топлата вода ли откривате. Алеко Константинов не сте ли чели ?!
Цитиране
+10 #1 Такухи Парнакян 12-03-2017 14:51
Aз съм малко по- възрастна от Вас и по съвпадение съм завършила ССХУ за СК .В последните двайсет и няколко години все се питам имало ли е и преди такава арогантна простащина . Много съм мислила и по мое мнение- да,простотия,невъзпитание и нахална меркантилност пак са съществували,само,че бяха натикани в ъгъла и никак не бяха престижни . За съжаление днес те са превърнати в норма и модел за подражание и сега аз се чувствам като емигрант ,макар да не съм напускала България.Децата ми учиха в чужбина и до ден днешен са там,а аз не знам имам ли право да искам да живеят тук,след като в образцовата гимназия на дъщеря ми ученичка си позволи най-цинично да обижда учителката си по литература.Та вече не знам дали да не се радвам,че дъщерята на дъщеря ми се роди и расте във Франция.
Цитиране

„Понеже всяко правителство, което управлява без съгласието на управляваните, по дефиниция представлява робство.“

Джонатан Суифт, ирландски писател, роден на 30 ноември преди 356 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.

Такива, каквито бяхме

 

50 години от премиерата на "Каквито бяхме". Творбата на Полак е сред вечните класики на Холивуд, която може да се гледа винаги и с удоволствие