ВЕЛИСЛАВ МИНЕКОВ, "ФЕЙСБУК"

Иванчева и нейната колежка са с белезници зад гърба, за да не показват разни неудобни за обвинението преписи на СРС-та.

Интересна практика за европейска държава. Липсват журналисти, които да попитат в ЕСПЧ дали това е нормално.

Поради което имам набор от предложения, приемливи за извънредната БГ прокуратура с оглед възмущаващото поведение на обвинените.

Лицата да бъдат оковани в краката и ръцете със котвен синджир и топуз (пудовка по руски стандарт 16 кг). Същите да пренасят ръчно топуза при явяване в съда или ползване на тоалетна.

Добре е да бъдат бити през устата при опит да проговорят пред публика. Устите им да бъдат запечатани с товароносима лепенка и по възможност да бъдат забулени или в маски непозволяващи разпознаваемост.

Присъстващите на тяхна публична поява журналисти и случайно подбрани възмутени граждани да бъдат комплектовани с пръчки, прашки, храчки, и др., с цел назидание и наказание на обвинените, които тъй или иначе ще бъдат осъдени, защото знаем защо.

Препоръчително е обвинените да обиколят три пъти Съдебната палата, за да се даде възможност на гражданите да демонстрират своето възмущение относно извършеното престъпление /в което сме убедени/, съпътстващо от подготвен митинг и публично низвергване – съответно хоро, гайди и патриотични тъпани. Да бъде позволена употребата на винкели, камъни, яйца, домати и др. С оглед представителност към събитието, гражданите да са облечени в народни анцузи на три райета.

Належащо е задържаните да бъдат подложени на строг тъмничен режим, лишаване от храна и вода до пълно признаване на престъплението. В случай, че характерите на тези престъпници не бъдат сломени е добре да им се отреже ухо или да се извади око (същите притежават по две, да не се посяга на нос, уста или гръклян).

Ние, гражданите, ще приветстваме всички действия на прокуратурата до окончателното и желано от нас съдебно решение. Тук пролича необходимостта от съдебна реформа и превъзпитателното действие от смъртната присъда.

Защото мразим корупцията.

Защото сме европейци.

Снимка: bTV

  • ПЪТЕПИС

    "Утре не съществува. Има само днес" - Карибите отвътре

    • Доминиканците са благи и добронамерени хора;
    • Майката тук е на почит, от бащите никой не се интересува, защото майката на децата е сигурна, а бащата никога не е;
    • В Доминикана вечерно време се кара само на дълги светлини. 

„В поезията има двама гиганти – суровият Омир и финият Шекспир. В музиката също има двама гиганти – мислителят Бетовен и супермислителят Берлиоз.”

Модест Мусоргски, руски композитор, роден на 21 март преди 186 години

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Убийство на булевард „Стамболийски“ или роман учебник по съвременно обществознание

Тази книга има и поколенчески, носталгичен привкус. Тя звучи преди всичко с гласа на героя, който е най-близо до възрастта на автора – чрез спомените, езика, начина на мислене (познаваме го ясно и от предишната му повест „Старецът трябва да умре“)...

Когато залогът е по-голям от живота…

Сюжетът на „Залог“ е поднесен увлекателно и непосредствено, но в него има излишна орнаменталност – дразнят протяжните сцени в чифлика на Паница, с неизбежните хора , песни и гърмежи, напомнящи стилистиката на Миклош Янчо, разкриването и овладяването на заговора напомня нощно театрално шоу...

Един философ разговаря с вечността: Октавиан Палер на български

Сборникът с есета „21 въображаеми писма до 21 велики мъже“ е своеобразна игра с философията и живота на творците, в която игра всичко се променя...