Когато терористите нахлуват в концертната зала „Bataclan” в Париж снощи, музикантите са на сцената. След безразборната стрелба сред 1000-та души публика 118 са мъртви. Все още е в неизвестност един от членовете на екипа, съобщи „Washington Post”. По-късно се разбра, че 36-годишният Ник Александър е сред загиналите при терористичната атака. Той е работил като продуктов мениджър по време на турнето на групата в Европа.

Съвпадение или не, преди два месеца Джошуа Хом, фронтмен на групата, дава интервю за списание „Rolling Stone“, припомня faz.net . Разговорът се завърта около тероризма и Хом казва за новия им албум, че в него се пее, че човешките права все повече се спазват, светът върви към по-добро, има по-малко гняв, спазват се правата на жените и хомосексуалните и хората са по-приятелски настроени един към друг. И това е отговор на засилващия се тероризъм. 

Два месеца по-късно името „Eagles of Death Metal“ вече е неразривно свързано с терористичните атаки в Париж и едва ли някой скоро ще го забрави. 

Групата е от Калифорния, основана е през 1998 г. Има 3 албума и 10 сингала. Името й е заблуждаващо, музикантите свирят рок, а не Death Metal.

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

  • ВОЙНАТА

    Ода за Харкив

     "Държава и народ, които имат град като Харкив, никога не могат да бъдат победени" - коментар на Николай Слатински

„Не свири нищо модно. Времето е скъпо. Трябва да имаме по сто човешки живота, за да се запознаем с всичко хубаво, което съществува на света.“

Роберт Шуман, германски пианист и композитор, роден на 8 юни преди 213 години

Анкета

Подпишете се в подкрепа на украинския народ!

Путин е престъпник! - 89.2%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Петият вагон“ - равносметка или ново начало

 

През 2022 г. писателят Христо Карастоянов е прегледал, обработил и допълнил своите текстове, конструирайки пъзел, които наистина могат да се разглеждат и като мини романи

Страстната адвокатска защита на един философ

 

Есетата на Октавиан Палер те карат да ги препрочиташ и отново да вникваш и разсъждаваш върху големи теми и образи на световната литература

Фрагменти около една книга на Марин Георгиев

"Марин е от редките участници в софри и говорилни, който усети как изтича времето в бездействие, ако не предприемеш нещо да задържиш хода му" - Георги Мишев за книгата на "Камъчето под езика"