Американската джаз звезда Уолъс Рони почина от коронавирусни усложнения, съобщи CNN.

Носителят на „Грами“ почина в Медицинския център в университета „Сейнт Джоузеф“ в Патерсън, Ню Джърси. Той беше на 59 години.

„Да работя с Уолъс беше и ще остане една от най-големите привилегии в живота ми. За мен беше чест да го представям и да бъда част от неговия музикален свят. Не мога дори да изразя колко ще ми липсват  той и  неговата музика “, заяви журналистката Лидия Либман.

Роднините на джаз легендата Майлс Дейвис също изразиха съболезнования по повод смъртта му. Те нарекоха Рони „глобална жизнена сила в джаз общността“.

През 1994 г. Рони е награден с „Грами” за албума „Tribute To Miles”. Три години по-късно той отново беше номиниран за наградата.

На 30 март стана известно, че американският кънтри музикант Джо Дифи е починал от коронавирус. Той беше на 61 години.

 

  • БЕЗСМЪРТИЕ

    Девизът „Свобода или смърт“ навърши 250 години

    Фразата е използвана за първи път в църква, когато адвокатът и законодател Патрик Хенри държи пламенна реч, за да убеди колонистите от Вирджиния да се подготвят за война срещу потисническата Великобритания

„Опитвам се да не гледам напред или назад, опитвам се да продължа нагоре”.

Шарлот Бронте, английска писателка, родена на 21 април преди 209 години 

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„И аз слязох“ - завещанието на Владимир Зарев

 

Писателят стриктно се придържа към евангелския текст, самият той се стреми да бъде стегнат, лапидарен, обран, ефективен, бяга от многословието...

Възродени звездни мигове от оперното изкуство

 

„Запленени от сцената“ от Огнян Стамболиев – книга от портрети на оперни творци

Дневникът на Борис Делчев – разрез на соцепохата

 С какво обаче записките на литературния критик са чак толкова опасни? Двадесет години след първата публикация, когато страстите са стихнали, а и почти никой от действащите лица вече не е сред живите, те вече се четат по друг начин.