Надя Толоконникова от пънк групата „Пуси райът” написа книга, съобщи welt.de. Опозиционерката, известна като враг на официалната власт в Русия, публикува „Ръководство за революция”. Толоконникова, Мария Альохина и Екатерина Самуцевич бяха осъдени и пратени в трудов лагер заради тяхна акция в руската катедрала „Христос спасител” преди 5 години. Тогава момичетата пяха срещу Путин и взривиха общественото мнение и властта.

В книгата си Толоконникова си спомня за онези дни, когато революцията в Русия все още е била опция. Защото днес според нея не е. Авторката формулира 200 житейски правила – например „Направи невъзможното”, и ги забърква в сюжет със спомените си от трудовия лагер, където престоя месеци наред, преди да бъде амнистирана. В сборника има и цитати от интервюта на групата. 

Невъзможната революция е особена актуална в Русия днес, когато социолозите отчитат 82% подкрепа за политиката на Путин в сравнение с 2012 г., когато е била малко над 50%. При това тогава нямаше закони срещу „чуждите агенти във фондациите”, Крим не беше анексиран, а в Донбас се живееше мирно, отбелязва welt.de.

Книгата на Толоконникова излиза на немски език, издава я берлинското издателство Hanser. 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови

„Понеже всяко правителство, което управлява без съгласието на управляваните, по дефиниция представлява робство.“

Джонатан Суифт, ирландски писател, роден на 30 ноември преди 356 години

Анкета

Остава ли ви време да четете книги?

Да, както винаги - 80%
Все по-малко - 20%
Не чета изобщо - 0%

Европейски дни на наследството: В историческите музеи в Плевен и Бяла Черква

Skif.bg горещо препоръчва за посещение и двете места

„Толкин” на Дом Карукоски (ревю)

 

Пиршество за почитателите на английското кино.

"Пътуване до Хавай" на Хесус дел Серо (ревю)

От същата "серия" е и "Пътуване с татко" (2016) на Анка Мируна Лазареску - отново за бягството отвъд Желязната завеса и за трагичните последици от връщането пак зад нея.

„Диада“ без доза щастие

„Диада“ е честно реализиран филм, с уверена и с ясни послания режисура, впечатлява и операторска работа

За „Ваймар експрес“ и силата на таланта

 

На финала авторката на филма търси помирителен жест – тя деликатно и предпазливо, премерено и едва ли не извинявайки се, стига до извода, че личността и пристрастията на Мутафова отстъпва пред силата на нейния талант, което си е и самата истина.

Такива, каквито бяхме

 

50 години от премиерата на "Каквито бяхме". Творбата на Полак е сред вечните класики на Холивуд, която може да се гледа винаги и с удоволствие